Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Podczas gdy istnieje wiele rozbudowanych opcji ubezpieczeń na życie, głównie wymienia się dwa rodzaje. Są to ubezpieczenia terminowe (Term Life) oraz ubezpieczenia na całe życie (Whole Life). Wybór polisy odpowiadającej Twoim potrzebom, zależy głownie od przyczyny dla której decydujesz się na wykupienie ubezpieczenia: zabezpieczenie finansowe rodziny, budowanie oszczędności, czy jedno i drugie.

Ubezpieczenia terminowe (Term Life Insurance) - sprzedawane jest na określoną liczbę lat (np. 30). W zamian za płacenie składek, ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowania (np. $500,000) jeżeli osoba ubezpieczona umrze w okresie trwania polisy. Ten rodzaj ubezpieczenia na życie nie buduje kapitału (oszczędności) a składka wzrasta wraz z wiekiem. Większość firm ubezpieczeniowym oferuje polisy terminowe z gwarantowaną stałą składką w okresie polisy.

Ubezpieczenie na całe życie (Whole Life Insurance) - W przeciwieństwie do ubezpieczeń terminowych, ta polisa wydawana jest na całe życie. Składki ubezpieczeniowe są zazwyczaj wyższe niż w polisach terminowych dlatego, że oprócz wypłaty odszkodowania, polisa ta buduje kapitał (oszczędności). Kapitał zgromadzony na polisie może być wybrany lub pożyczony. Pieniądze wyciągnięte z polisy podlegają niemałemu oprocentowaniu, więc należy podchodzić do tego z rozwagą.

W celu lepszego zrozumienia który z powyższych rodzajów ubezpieczenia na życie byłby odpowiedni dla Ciebie przeczytaj Ubezpieczenie terminowe czy na całe życie? Który rodzaj ubezpieczenia jest lepszy?

Oszczędź do 30%


Regulamin | Polityka Prywatności