Czy potrzebuje ubezpieczenie jeśli rentuje mieszkanie?

Odpowiadając krótko - tak. Zawsze tam gdzie występuje zagrożenie nieumyślnego wyrządzenia szkód innym lub bycia poszkodowanym, istnieje potrzeba ubezpieczenia się. Jeśli rentujesz dom lub apartament, powinieneś wykupić ubezpieczenia dla wynajmujących tzn. "renters insurance", tym bardziej, że jest ono naprawdę niedrogie ($8 - $15 miesięcznie).

Często ludzie myślą, że nie potrzebują ubezpieczenia, bo właściciel domu lub mieszkania na pewno je ma. Jeżeli nawet, to obejmuje ono zazwyczaj tylko mury budynku, nie pokrywając Twojego mienia oraz odpowiedzialności cywilnej w razie roszczeń prawnych wobec Ciebie.

Ubezpieczenie "renters insurance" obejmuje głównie:

  • Twoje mienie jak na przykład telewizor, meble, sprzęt fotograficzny czy komputer oraz
  • odpowiedzialność prawną za ewentualne szkody wyrządzone innym.

Typowym przykładem zastosowania tego ubezpieczenia jest zalanie sąsiada. Nie posiadając ubezpieczenia, możemy być narażeni na dużą odpowiedzialność finansową. Nigdy nie wiadomo czy sąsiad nie ma przypadkiem drogich obrazów na ścianach albo perskich dywanów na podłodze.

Jak każde inne ubezpieczenie, renters insurance jest limitowane. Jeżeli chodzi o Twój majątek, to sam decydujesz ile ubezpieczenia potrzebujesz. Przed wykupieniem polisy dobrze jest zrobić inwentaryzację, aby obliczyć ile jest wart Twój majątek. Standardowa polisa dla wynajmujących, zawiera pomiędzy $20,000 a $50,000 sumy ubezpieczenia na mienie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to standardowy limit wynosi $100,000 ale ta suma wielokrotnie może okazać się za niska i dlatego warto wykupić wyższy limit - przynajmniej $300,000. Dodatkowe ubezpieczenie na odpowiedzialność prawną kosztuje bardzo niewiele, bo około $20 i dlatego warto zwiększyć ten limit.

Ubezpieczenie dla wynajmujących, podlega tym samym zasadom co zwykła polisa na dom (z wykluczeniem ubezpieczenia na budynek). Dlatego też, warto przeczytać poniższe artykuły, aby mieć szersze pojęcie na temat zakresu oraz sposobu ubezpieczenia Twojego mieszkania oraz mienia.

Oszczędź do 30%


Regulamin | Polityka Prywatności