Ubezpieczenie szpitalne - ubezpieczenie zdrowotne do 30% taniej.

Wielu ludzi, żyjąc z dnia na dzień, nie myśli o zabezpieczeniu siebie lub swojej rodziny, odkładając decyzję o wykupieniu ubezpieczenia zdrowotnego na bliżej nie określoną przyszłość. Niejednokrotnie jest to przyczyną bankructwa wielu rodzin, których członkowie zachorowali lub ulegli poważnemu wypadkowi. Prywatny system opieki zdrowotnej w USA pozwala na nieubezpieczanie osób chorych lub którzy chorowali w przeszłości. Historia zdrowotna jest jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przez firmy ubezpieczeniowe, przed udzieleniem ubezpieczenia. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia zdrowotnego, póki jesteś zdrowy.

Jeśli szukasz tańszego ubezpieczenia zdrowotnego, które zabezpieczyłoby Ciebie lub Twoją rodzinę na wypadek poważnych chorób lub niezaplanowanych zdarzeń losowych (wypadek samochodowy, wylew, zawał), ubezpieczenie szpitalne może być tym czego potrzebujesz.

Ubezpieczenie szpitalne (często nazywane też ubezpieczeniem z podwyższonym wkładem własnym - deductible) pokrywa koszty szeroko pojętej opieki szpitalnej, ale nie obejmuje badań profilaktycznych, wizyt lekarskich oraz leków. Ze względu na wyższy wkład własny ($1000 - $3000 rocznie) ubezpieczenia szpitalne są tańsze o 20 do 30% w zależności od planu oraz wysokości wkładu własnego.

Wybierając plan szpitalny, decydujesz się na pokrywanie kosztów leczenia do wysokości wkładu własnego. Jeżeli koszty osiągną poziom wkładu własnego, wtedy firma ubezpieczeniowa płaci za pozostałe usługi medyczne w 100% albo pokrywa część kosztów, na ogół od 70 do 80%.

W drugim przypadku mamy do czynienia z tzw. współpłaceniem (coinsurance), które działa również jak wkład własny - do pewnej granicy. W zależności od planu oraz ubezpieczyciela, granica ta może być na poziomie od $5,000 do $15,000 ponad wkład własny. Jeżeli koszty leczenia w danym roku przekroczą kwotę, do której działa współpłacenie, wtedy ubezpieczyciele płacą za wszystko w 100%.

Przykład:

Załóżmy, że masz plan z wkładem własnym (deductible) $2000 oraz współpłaceniem (coinsurance) 80% do $5,000. Jeżeli koszty usług medycznych poniesionych w danym roku wyniosą $30,000 to Ty sam zapłacisz tylko $3,000 a ubezpieczyciel resztę, czyli $27,000.

Skąd się to wzięło?

Twój wkład własny wynosi $2000, więc go spłacasz. Następnie zaczyna działać współpłacenie - 80% z $5,000, czyli firma ubezpieczeniowa płaci $4,000 a Ty resztę $1,000 (20% z $5,000). W sumie pokrywasz $3,000 kosztów: $2,000 wkładu własnego plus $1,000 współpłacenia.

Powyższy przykład jest tylko prostą ilustracją tego jak może wyglądać podział kosztów za leczenie przy założeniu, że korzystasz z usług medycznych w sieci. Jeżeli korzystałbyś z usług medycznych poza siecią, wtedy wkład własny oraz współpłacenie są wyższe, co bezpośrednio przekłada się na kosztowniejsze leczenie.

Twoje zdrowie w Twoich rękach

Wybór planu szpitalnego może zaoszczędzić Ci dużo pieniędzy. Zgadzając się na pokrywanie kosztów wizyt lekarskich oraz lekarstw, zmniejszasz odpowiedzialność finansową ubezpieczyciela - w zamian za to płacisz mniejszą składkę za ubezpieczenie.

Jeżeli stać Cię na pokrycie takich kosztów, to warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia szpitalnego. Aby zrobić pierwszy krok wystarczy wypełnić formularz, porównać wyceny kilku firm i wybrać plan, który spełni Twoje oczekiwania co do ceny oraz zakresu pokrywanych świadczeń.

Oszczędź do 30%


Regulamin | Polityka Prywatności