Co nie jest pokryte przez ubezpieczenie na dom?

Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie kilka wariantów polis różniących się zakresem ochrony oraz wykluczeń. Każda polisa ubezpieczeniowa zawiera wykluczenia. Wśród wielu wykluczeń, podstawowe ubezpieczenie na dom nie obejmuje na przykład szkód powstałych w skutek powodzi, trzęsienia ziemi, cofnięcia się wody z przewodów kanalizacyjnych oraz przedmiotów służących działalności biznesowej (na przykład narzędzia kontraktorskie).

Niektóre rzeczy wykluczone, mogą być dodane do ubezpieczenia albo ubezpieczone na oddzielnej polisie. Na przykład, żeby ubezpieczyć się na powódź lub trzęsienie ziemi musisz wykupić dodatkową polisę, natomiast w przypadku zalania basementu wodą z kanalizacji wystarczy dodać to zabezpieczenie do polisy za niewielką opłatą(zazwyczaj około $70 w zależności od ubezpieczyciela oraz kwoty na jaką to zabezpieczenie wykupisz).

Jeżeli potrzebujesz ubezpieczenie na powódź skontaktuj się z National Flood Insurance Program pod numerem telefonu 888-379-9531 albo bezpośrednio na ich stronie internetowej www.floodsmart.gov. Jeżeli preferujesz bezpośredni kontakt, porozmawiaj ze swoim agentem lub agentem w naszej sieci po wypełnieniu formularza dotyczącego ubezpieczenia na dom.

Oszczędź do 30%


Regulamin | Polityka Prywatności